معرفی بهترین منابع کنکور ارشد برق – دروس تخصصی

معرفی و مقایسه منابع کنکور ارشد برق ” دروس تخصصی “

منابع کنکور ارشد برق

پس از معرفی دروس پایه ی رشته ی برق در مطلب ” بهترین منابع ارشد برق ” در این مطلب به دروس تخصصی کنکور برق میپردازیم و منابع کنکور ارشد برق در این مباحث معرفی می نماییم.

همونطور که در مطلب قبلی گفته شد منبع خوب لزوما برای همه یکسان نیست و داوطلب ها بر اساس پایه، مدت زمانی که برای مطالعه دارند و حتی بر اساس اهدافی که دارند از هم تفکیک می شوند.

یک انتخاب صحیح مستلزم یک شناخت از خویش، یک شناخت از هدف و شناختی دیگر از منابع است.

منابع کنکور ارشد برق ” دروس تخصصی “

سیستم های کنترل خطی :

پیشنهاد ما برای درس کنترل این کتاب است:

مهندسی سیستم های کنترل – دکتر آریاز برادرانی (انتشارات راهیان ارشد)

این کتاب دارای 17 فصل است که به علت این تقسیم بندی گزینش مباحث راحت می شود و هر بخش دارای سوالات طبقه بندی آن مبحث است.

دانشجویان گرایش کنترل علاوه بر مطالعه یک کتاب نیاز به تست های قوی و نوآوری شده در این درس دارند که کتاب مدرسان شریف نیز در این زمینه قوی است.

ماشین های الکتریکی :

پیشنهاد ما برای درس ماشین های الکتریکی 1و2 کتاب تک جلدی مدرسان شریف است که یکی از قوی ترین منابع در این زمینه است. وجود تمام نکات و تست های متنوع و گاهی سخت از ویژگی های این کتاب است.

تحلیل سیستم های انرژی (بررسی سیستم های قدرت) :

پیشنهاد ما برای درس بررسی در کنکور ارشد دو کتاب زیر است:

1. بررسی سیستم های قدرت انتشارات پوران پژوهش (حلم زاده)

2. بررسی سیستم های قدرت مدرسان شریف

هر دو کتاب در این زمینه خوب هستند. حجم کتاب پوران پژوهش کمی کمتر است که با حل نمونه سوالات بیشتر شما میتوانید به تسلط کافی برسید.

الکترونیک 1و2 :

1. الکترونیک راهیان ارشد – اسلام پناه

کتاب های الکترونیک خیلی برای یادگیری به کار نمی آیند و بیشتر از این نظر دارای اهمیت هستند که داوطلب با حل تست کافی در موضوعات مختلف به تسلط برسد.

آنچه می ماند و مهم است روش حل سوالهای الکترونیک است نویسنده ی کتاب الکترونیک راهیان ارشد سوال ها را همانگونه که باید، حل می کند یعنی اگر شما روش حل دکتر شریف بختیار را بلد باشید و سپس سوال های این کتاب را حل کنید احساس می کنید که دقیقا با همان روش ها سوال ها را حل می کند.

2. الکترونیک 1و2 مدرسان شریف

منبع دوم کتاب الکترونیک مدرسان شریف است. اینکه مدرسان با خودش عهد کرده قطورترین کتابهای کنکور را تولید و به بازار عرضه کند قابل فهم است.

اما اینکه چطور توانسته این حجم از بی محتوایی را در قالب یک کتاب قطور به بازار عرضه کند قابل فهم نیست.

شما اگر روش حل مسائل الکترونیک را در این کتاب ببینید تازه خواهید فهمید نویسنده هیچ علاقه ای به درک از زیبایی های الکترونیک نداشته است.

خوبی این کتاب اینست که تعداد سوال زیادی دارد و برخی اشکالات که در چاپ سوال های راهیان هست در آن دیده نمی شود.

سیستم های دیجیتال (مدارمنطقی):

دو انتشارات خوب برای درس مدار منطقی به پیشنهاد ما انتشارات مدرسان شریف و پوران پژوهش
است . به نظر ما هردو منبع برای کنکور کافی است و برتری خاصی نسبت به هم ندارند .

 

سیگنال ها و سیستم ها:

1. سیگنال و سیستم راهیان ارشد – مومن زاده

کتاب تجزیه و تحلیل سیگنال و سیستم راهیان ارشد در دوجلد چاپ شده و شامل ده فصل می شود که هر فصل به دو بخش سطح متوسط و پیشرفته تقسیم شده است.

انصافا نویسنده تلاش کرده تا مفاهیم را به خوبی انتقال دهد و سوال ها را با دقت طرح کرده و پاسخ داده است اما خب حجیم است ولی برای درصد فوق العاده حتی اگر سوال ها دشوار باشند حسابی به کار می آید.

2. سیگنال و سیستم نصیر – مهدی تقدسی

کتاب تجزیه و تحلیل سیگنال و سیستم انتشارات نصیر اما حکایت دیگری دارد برای بیشتر اصل ها و نکته ها به اثبات متوسل شده است . خوبی این کتاب اینست که مطالب را در یک جلد آورده و در جلد دوم مباحث کم اهمیت تر از نقطه نظر کنکور یا مباحث عمیق تری را مطرح کرده است.

پس می تواند انتخاب خوبی برای کسانی باشد که وقت کمتری دارند یا درصد خیلی فوق العاده ای را نمیخواهند البته اگر سطح سوالات در سطح سوالات آزمون 96 باشد شما با تسلط به جلد یک این مجموعه نیز می توانید درصدی نزدیک 80 ، 90 را کسب کنید .

الکترومغناطیس :

الکترومغناطیس مدرسان شریف

پیشنهاد ما برای منبع این درس نیز انتشارات مدرسان شریف است.

کتاب حل سؤالات الکترومغناطیس بدون دخالت دست روش رد گزینه‌ها برای انتشارات مدرسان شریف نیز توصیه می شود.

مقدمه ای بر مهندسی پزشکی :

کتاب مقدمه ای بر مهندسی پزشکی آزمون کارشناسی ارشد و دکتری ” توسط دکتر سید احسان تهامی ، مهندس ناصر حافظی مطلق ، مهندس فاطمه داوری نیا تالیف شده و توسط انتشارات گسترش علوم پایه به چاپ رسیده است و 356 صفحه می باشد.

کتاب مقدمه ای بر مهندسی پزشکی مشتمل بر درس نامه به همراه سوالات آزمون های کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه سراسری ، داشگاه آزاد اسلامی و وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و آزمون های استخدامی دستگاه های اجرائی می باشد.

این کتاب اصلی ترین منبع کنکور ارشد برق در درس مقدمه ای بر مهندسی پزشکی می باشد و همچنین منبع کنکور کارشناسی ارشد و دکتری رشته مهندسی پزشکی بیوالکتریک می باشد .

 

هرگونه سوال در زمینه ی منابع کنکور ارشد برق را میتوانید در بخش کامنت های وبسایت ارسال نمایید.

 

محمد سلیمانی

دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی شریف

مطالب مرتبط